Домашні тварини продовжують життя і роблять нас щасливішими

 

Доведено: домашні тварини мають дивовижні здібності благотворно впливати на наше здоров'я і настрій. Наприклад, нещодавно  на екрани кінотеатрів вийшов фільм «Марлі і я» - картина про примхливу собаку, яка внесла в життя подружньої пари безлад, метушню і безліч нових заворушень. Не дивлячись на все це, величезний і, здавалося б, некерований пес зробив молоду сім'ю лише щасливішою.

Рухливі і динамічні заняття з активною і життєрадісною собакою, регулярні піші прогулянки з нею - прекрасний тонус для організму. Вони не тільки допомагають скинути калорії, але і дисциплінують. Згідно зі статистичними дослідженнями, одним з головних мотивів до того, щоб завести собаку, для людей служить саме бажання збільшити свою власну фізичну активність.

Вченими доведено, що домашні тварини допомагають своїм господарям боротися зі стресом і знімають накопичену в організмі психологічну втому. Людина потребує обіймів і ласкавих дотиків, живе тепло діє на нас заспокійливо. Коли ви після важкого робочого дня, зручно розташувавшись на дивані або в улюбленому кріслі, погладжуєте шовковисту шерсть вашого вихованця, ваш організм зайнятий виробленням ендорфінів, а нервові закінчення на руках відправляють розслаблюючі сигнали мозку.

Сприяє зняттю стресу не тільки спілкування з вихованцями, а й догляд за ними. Повсякденна турбота відволікає від неприємних думок, допомагає переключитися. Власники домашніх тварин більш спокійні і більш витримані. Помічено також, що люди, що проходять курс реабілітації після серйозних операцій, йдуть на поправку набагато швидше, якщо у них є домашні тварини. Волохаті вихованці сприяють нормалізації артеріального тиску, зняттю фізичної напруги. 

Домашні тварини іноді тягнуть за собою ряд неприємностей і прикрих пригод (розбитий котом квітковий горщик, собача шерсть на парадному чорному светрі, постраждалі від зубів навушники), але саме почуття відповідальності, усвідомлення того, що наш вихованець залежить від нас, підсвідомо робить нас щасливішими , надає відчуття того, що ми потрібні іншій живій істоті, і нам не загрожує самотність.

Тож не дивно, що з часом багато людей починають сприймати своїх домашніх тварин як повноправних членів сім'ї.

Для людей, які не дуже впевнені в собі, домашні тварини можуть послужити поштовхом до нових знайомств, як на прогулянці з собакою, так і в клубах за інтересами, в тому числі, віртуальних. Адже навіть декоративні щури об'єднують цілі співтовариства заводчиків, які організовують різні зустрічі, виставки, спільні поїздки і конкурси для своїх вихованців.

Спостереження за домашніми тваринами подарує вам чимало приємних і кумедних хвилин.

Зараз в мережі Інтернет широко поширений тест «скільки років я проживу». Одне з включених в нього питань – чи є ви щасливим володарем якої-небудь тварини. Відповідь «так», на думку психологів і лікарів, додасть вам кілька років життя.

Зрозуміло, домашні тварини повинні бути вашими сусідами і друзями досить тривалий період, а вже хто саме це буде – кумедний песик або пухнастий кіт - не так уже й важливо. Адже головне - це ваше ставлення до них: любов, турбота, прагнення до спілкування і повага.

Посмотреть все статьи...