Який гамак вибрати: 6 основних видів

 

Гамак приваблює своєю свободою - він немов летить над землею. Мірне погойдування заспокоює і розслабляє. Дизайнерська думка постійно створює нові, більш зручні та стильні моделі гамаків.

 

Національні особливості гамаків

 

Гамаки винайшли індіанці з Південної Америки задовго до відкриття Нового Світу. З тих пір гамаки змінили не тільки грубі пальмові волокна на синтетичні матеріали, а й отримали «громадянство». Сьогодні їх розрізняють за національною приналежністю.

 

Бразильські гамаки тчуть з бавовни або ниток, виготовлених з розщепленої деревини бразильського горіха. Їх головна прикмета - розкішна бахрома ручної роботи. Це ознака престижу. Гамак без бахроми - просто висяче ліжко для простолюдинів.

 

Мексиканські гамаки теж ткані, але основою тут виступає синтетичний матеріал. Їх роблять на фабриках, і ручної обробки тут менше, ніж у бразильських моделях. Зате вони довше служать і майже не вигоряють.

 

Колумбійські гамаки в основному плетуть з природної сировини - ліан або обробленої кори хамака і агави. Фарбують вироби також натуральними барвниками. Колумбійські гамаки мають репутацію особливих завдяки вдало поширеній байці, що їх плетуть по секретним технологіям.

 

Для всіх південноамериканських гамаків характерні буйство фарб, химерні національні візерунки та оздоблення. Нерідко той чи інший малюнок або хитро заплетена косичка бахроми - це не проста прикраса, а оберіг від злих духів і пристріту.

 

Окремо варто сказати про гамаки, відомі як «радянські». Вони нагадують невід з великими вічками або волейбольну сітку, яку натягнули між деревами. З сумнівним мінімалістським дизайном, вони все ж довгий час були улюбленим місцем відпочинку на радянських дачах. Сьогодні ці раритети надихають дизайнерів на створення концептуальних моделей. Ці вироби схожі на своїх попередників лише зовні, а за якістю матеріалів, зручності та іншим характеристикам нерідко наближаються до кращих імпортних зразків.

 

Підвісний гамак

 

Найвідоміший і найпоширеніший вид гамака. Має варіації за способом кріплення, а також корисні доповнення у вигляді москітних сіток і знімного водонепроникного дна. Цей гамак натягують між близько стоячими деревами або міцними стовпами. Якщо дерево занадто тонке або просто не хочеться його пошкоджувати, краще вкопати спеціальні опори для гамака, а їх підставу залити цементом.

Такі моделі дуже популярні і коштують недорого.

 

Гамак на каркасі

 

Гамаки з каркасом не потребують дерев або стовпів. Їх можна ставити де завгодно, вони компактні і легкі. Їх зручно перевозити, брати з собою на природу або ставити в будинку в якості додаткової ліжка.

Стаціонарні каркаси для гамака більш важкі. Як правило, на ділянці для них заздалегідь визначається місце. Ці моделі нерідко комплектують навісами, приставними столиками та іншими корисними доповненнями. Не кажучи вже про те, що роблять з формами і матеріалами стаціонарних гамаків натхненні дизайнери.

Ціна серійних гамаків з каркасом цілком доступна й придбати такі можна  виробництва торгової марки «Зіг-заг».

 

Крісло-гамак

 

Крісло-гамак - це еволюція підвісних лож. Основна відмінність від класичних моделей полягає в формі лежака. У кріслі-гамаку можна комфортно сидіти. В іншому воно повністю схоже зі своїми попередниками. Удосконалення у вигляді навісів, подушок, матраців і столиків додаються.

 

Вибір гамака

 

Спочатку слід звернути увагу на зручність і надійність гамака. Найпоширеніші недоліки - з нього легко випасти або, навпаки, він загортається, як кокон. Далі варто перевірити міцність тканин і плетінь. Вони повинні витримувати мінімум 200 кг. Важливо переконатися і в якості поперечних планок (якщо вони передбачені моделлю) . Саме вони визначають форму гамака і не дають йому провисати. Зламалася невчасно планка перетворює гамак в справжню пастку-невід, з якої не так просто вибратися. Краще зводити ймовірність подібних випадків до нуля вже на стадії покупки.

Правильна тканина для гамака добре пропускає повітря і не подразнює шкіру. Кращими матеріалами є бавовна і нейлон. Нейлон міцний і жорсткий, а бавовна м'яка і еластична. Обидві тканини однаково надійні, тут справа лише в смаку. Класичні сітчасті гамаки частіше роблять з нейлону.

 

Каркас гамака не повинен викликати жодних сумнівів - саме втілення надійності. Саме такі металеві каркаси для гамаків виготовляє ТМ «Зіг-заг»

 

Для незвичайних інтер'єрів і ландшафтного дизайну можна замовити авторські каркаси й гамаки. Дизайнер може як попрацювати над забарвленням ложа, так і запропонувати повністю оригінальну конструкцію.

 

Куди і як повісити гамак

 

Традиційно для гамака вибирають місце в тіні дерев. Однак для моделей з власним тентом це не принципово. Поставити гамак поблизу басейну, з видом на море або в затишному куточку - вирішує сам власник. І якщо тяга до переміщень велика, то ідеальним буде варіант з розбірним каркасом для гамака. Будинок, альтанка, сад, пікнік - переносьте. Дуже зручно і оригінально.

Повертаючись до класичної підвісної моделі, варто відзначити, що від кожного стовпа до гамака потрібно відступати по 15 - 20 сантиметрів. Цей запас дозволить вільно регулювати підвіску і бути спокійним за надійність конструкції. Справа в тому, що сильний натяг для гамака не рекомендується. Разом з цим через деякий час стропи розтягуються, і гамак провисає. Необхідне регулювання. І тут знову зовсім не зайвим виявиться додатковий простір.

Існують спеціальні кріплення для гамаків, які не шкодять деревам. Як правило, ці додаткові елементи значно розширюють можливості підвіски гамака, і він вже не так залежить від відстані між опорами.

 

Купуйте каркаси та гамаки ТМ «Зіг-заг» та проводьте  час в саду з комфортом.

Посмотреть все статьи...